HAYIRLI OLSUN.!

LABARATUVARIMIZ TÜM ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

HAYIRLI OLSUN.!

LABARATUVARIMIZ TÜM ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Tarım ve Orman Bakanlığının başlatmış olduğu süt üreten işletmelerdeki çiğ sütün kimyasal içeriğinin (yağ ve protein) analiz edilmesi ve sütün sınıflandırılarak destekleme ödemelerinin yapılması kapsamında 17.11.2021 tarihinde Hayvancılık Genel Müdürlüğü ve Haykoop arasında yapılan protokol neticesinde Sakarya Bölge Birliğimize labaratuvar kurma yetkisi verilmiştir. Birliğimiz yeni binasına taşınıp hızlıca labaratuvarını kurarak protokol gereği analiz çalışmalarına başlamıştır.

Aynı zamanda Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında Milkoscan Mars Süt Analiz Cihazı %50 Hibe desteği ile alınmış ve 22.06.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Recep PULAT ve Başkan Yardımcımız Sayın Ali ERTÜRK, Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürümüz Sayın Ali Ulvi ÖZERDEM ve Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Sayın Ayşe ÖZTÜRK’ ün de katılımlarıyla hibe sözleşmesi imzaları atılmıştır.

Tüm bu çalışmalarda emeği geçen İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Ali Ulvi ÖZERDEM, Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Ayşe ÖZTÜRK, Haykoop Bölge Birliği Yönetimimize ve Birlik Çalışanlarımıza gayretlerinden ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Sakarya Haykoop Bölge Birliği olarak, üreticilerimizin yararını gözeterek çalışmalar yapmaya ve hizmet vermeye devam edeceğiz.

Çalışmalarımızın Tüm Üreticilerimize Hayırlı Olmasını Dileriz.

 

@ Tüm hakları saklıdır
Adanet Dijital Reklam Ajansı Logo